Rozhodně jeden z nejobtížnějších KÚ. Tahač, který si chce tento KÚ spustit, by měl mít určitě zkušenosti s alespoň pár předchozími KÚ, měl by mít osvojené návyky, co se týče práce s energií, jednotky ve dvojičkách, trojičkách, aby nešly obklíčit, dodržování formace za pomocí okraje mapy aj.
Speciální potřebnou dovedností je tzv. “stopování energie”, které jsme si ukázali např. u KÚ Yetti a Ostrov kyklopů a které zde bude potřeba při udržení Galadriel bez energie – ukážeme si.
Velkou výhodou tohoto KÚ je, že za jeho splnění při nejtěžší obtížnosti, získáš 2 vzácné nekromantí artefakty! Proto vřele doporučuji nebát se toho a pokusit se o splnění právě nejtěžší varianty.

Bohužel u nejtěžší varianty je nemilou součástí to, že je téměř nesplnitelná bez pomoci kreditů, které potřebuješ např. pro opravu zlatého vrhacího kopí, případně zuření nebo léčení. Záleží pouze na tahači, zda využije všechny tyto možnosti, nebo jen některé a jak moc si chce tahání urychlit.
Jak jsem uvedl, plnit nejtěžší obtížnost bez pomoci kreditů je neobyčejně náročné. Osobně se mně to povedlo až na druhý pokus a to po X odtahaných hvozdech, tedy s kupou zkušeností v zádech.
My si však ukážeme zlatou střední cestu, kdy kredity využijeme pouze na opravu zlatého vrhacího kopí, kterým hned ze startu zabijeme elfky nesoucí ohnivý trojštít a nekromantí boty.
____________________________
KÚ jako již tradičně pouštíme 40 sekund před přepočtem energie, během kterých stihneme rozestavět jednotky do formace, přehodit set z vozíku na trpaslíka válečníka a postavit cestu stavitelem.

Hned po přepočtu už můžeš očekávat útok elfů. Ideálně co nejdříve zastřel zlatý kopím, které sis poopravil, elfky nesoucí trojštít a nekro boty a můžeš se pustit do boje. Není nutné je hned dávat na trpaslíka válečníka – nemusí vše odtankovat jenom on sám. Zapoj do boje všechny jednotky. Na vozíku máš ještě pro případ nouze ohnivé střely, ohnivou hůl a lektvar požehnání proti otravě jedem. Pečlivě si rozmysli, kdy je použiješ.


Trpaslíkem stavitelem určitě nebojuj, pokud to není vyloženě nutné. Šetři jeho energii a stavěj s ním cesty, aby tě kroky stály méně energie.
Kdykoliv v průběhu bitvy k tobě může přes celou mapu přiletět Galadriel. Čím výše se s jednotkami vytáhneš, tím kratší vzdálenost poletí a tím více energie ji po příletu zůstane. Galadriel střílí ohnivé koulou a bez potíží zabije zbrojnoše naráz. Pokud se ti poštěstí, bude mít po příletu třeba na 2-3 výstřely pouze. Jakmile se vystřílí a bude bez energie, je nutné ji každý přepočet stopovat energii a zabránit tomu, aby ji přibyla.

Pro připomenutí jak na to: V poslední minutě 5-ti minutového okna, kdy se doplňuje energie, zaútočíš např. zbrojnošem do Galadriel a stopneš útok. Teď je třeba znát, na které sekundě se na tvém serveru doplňuje energie. Co server se to lehce liší, u nás na s3, se doplní energie v “04” (zhruba uprostřed, neuhýbej hned, jakmile naskočí 04, pár milisekund počkej) a v “03” dostaneš damage, tzn. ještě než to přeblikne na 03, tak musíš se svým zbrojnošem ucuknout. Galadriel se tak E nedoplní a ani tě nezraní. Tohle budeš muset opakovat celou dobu, dokud nepobiješ všechny elfí jednotky na mapě až na samotnou Galadriel.

Jakmile už zbývá pouze Galadriel, máš 2 možnosti jak první část dokončit:
- Buď posbíráš všechny nekromantí artefakty, odneseš je na oltář a oživíš Andělského nekromanta, za pomocí kterého si pak vyléčíš trpaslíky a vyvoláš kostlivce po mrtvých elkách. Nevýhodou je zde to, že se odemkne i druhá část mapy
- A nebo budeš postupovat tak, že za pomocí nekromantí hole (+ knihy kouzel a pláště podsvětí) vyvoláš zlaté kostlivce z elfek a pomocí kostlivců umlátíš Galadirel – trpaslík válečník nebo trpaslík stavitel je oblečený v nejlepších artefaktech, má zapnutý trojštít a všechny jednotky okolo Galadriel drží v ruce kopí nebo sekeru. Taktéž použiješ kouzla na snížení útoku a obrany.
Pozor! Pokud postavíš stavitelem cestu přes mrtvolku elfky, její mrtvolka zmizí a nemůžeš z ní pak vyvolávat kostlivce.

Jestliže ti Galadriel přeletěla stejně blbě jako mně, ke kraji mapy, buď ji můžeš zkusit umlátit ze 3 stran (jde to) a nebo poodstup a ona přeletí znovu.

TIP VETERÁNA: Můžeš si během boje pomoct Prstenem moci. Za 600 energie střílí blesk do vzdálenosti 4 polí. Taktéž jej může po bitvě vystřílet do pavoučice v průrvě. Dej si ale pozor, abys ho nezničil! S každým výstřelem se poškodí o 10 %.
Pokud jsi Galadriel zabil druhým způsobem, bez vyvolání nekromanta, můžeš si teď klidně dát pár hodin pauzu. Druhou polovinu mapy totiž odhalíš až položením nekromantího setu na oltář a oživením nekromanta.

Po spuštění druhé části nekromanta obleč do artefaktů a doskákej s ním na kopec nad pavoučicí. Pavoučici postupně nastřílej a až ji zabiješ, vyvolej z ní 2×2 kostlivce. Toho nekromantem průběžně léčíš, zatímco se o kostlivce postupně zabije většina šermířů v pravé polovině mapy.

Po odhalení druhé části mapy už můžeš také poslat hráčské jednotky na mapy. Celkově max. 7 a letět mohou elfky, druidi, vrci, pavouci, skákavky.
Situace pár minut před dopadem elfky:

Pokud si chceš druhou část urychlit, přines si také vyvolání dráčka, na kterého následně přehodíš nějaký dobrý set a který potankuje druhou Galadriel a následně i pár velkých pavouků. Nicméně druhá část se dá udělat opravdu i s minimem jednotek, když většinu 1×1 nepřátel zabiješ kostlivcem v průrvě, druhou Galadriel můžeš zabít stejným způsobem jako tu první, případně můžeš nazuřit Andělského nekromanta, který pak má i s kopím brutální útok 91, no a velké pavouky na pravé straně můžeš zabít opět několika způsoby:
- buď skupinovým útok, kdy tankuje např. elfka/dráček v setu a nekromant léčí
- nebo můžeš také nekromantem po již zabitých velkých pavoucích vyvolávat pořád dokola 2×2 kostlivce, kteří téměř zabijí velkého pavouka sólo 1v1.
Dej si pozor na černou a hnědou elfku, narozdíl od Galadriel nelétají, ale mají stejně účinné ohnivé koule.

